top of page

Olen see, kes olen

Mis on OSKO?

"Olen see, kes olen" (Free Being Me) on rahvusvaheline hariduslik programm 7-14 aastastele noortele, mille eesmärgiks on mitteformaalõppe kaudu mänguliste meetoditega julgustada noori, et nad oma tegevustes täielikku potentsiaali rakendaksid ning ennast oma kehas enesekindlamalt tunneksid. Eestis on OSKO programmi eestvedajaks Eesti Gaidide Liit!

OSKO on loodud maailma gaidide organisatsiooni (World Association of Girl Guides and GirlScouts) ja Dove enesehinnangu tõstmise projekti (Dove Self Esteem Project)  koostöös. Tegevused on loodud lähtuvalt rahvusvahelise uurimuse tulemustest, mis näitasid, et 60% programmis osalenud tüdrukutest tundsid end kehaliselt enesekindlamalt ka kolm aastat pärast programmi lõppu. Programm on väljatöötatud nii poistele kui ka tüdrukutele.

OSKO koosneb viiest kohtumisest ehk sessioonist, mis on põhalikult lahti kirjutatud OSKO käsiraamatutus ja need on saadaval ka eesti keeles. Esimeses neljas sessioonis tutvustatakse ja õpetatakse noortele teadmisi ja oskusi, kuidas end oma kehas enesekindlamalt tunda. Viiendal kohtumisel rakendatakse saadud teadmised ja oskused tegevusprojektiks, mille tulemusena püüame jõuda nii paljude noorteni kui võimalik.

LOE LÄHEMALT SIIT!

logo (1).png
bottom of page