top of page

Gaidlus

Kindlasti tegeled Sa millegi toredaga: spordid, teed käsitööd, õpid mõnd pilli, loed või käid kinos-teatris. Tore!
Olen kindel, et kõigega Sa kindlasti korraga ei tegele, Sul puudub selleks kas aeg või võimalused. Aga kas tahaksid? Kui jaa, siis on üks võimalus Sinu ees. Selle võimaluse nimi on gaidlus.

Gaidlus on eelkõige üks mäng. Kui tahad öelda, et mäng on vaid väikese inimese töö, siis Sa eksid. Mängude kaudu õpime tegelikult ju kõike eluks vajalikku - teistega arvestama, võitma, kaotama, rolle tundma ja palju muudki. Kes mängimise võlu ära tunnevad, need on edukad ja loovad kõigis oma ettevõtmistes. Mäng lubab ja aitab probleeme läbi huumoriprisma vaadata, lubab kaotada, lubab uuesti alustada, lubab poolel teel uusi lahendusi leida.
Igal mängul on oma reeglid. Gaidliku mängu reeglid puudutavad austust,  sõnapidamist ja üksteisest hoolimist. Need on kirjas gaidi seadustes ja tõotuses.

Eesti Gaidide Liit on vabatahtlik apoliitiline kooliväline gaidlikel põhimõtetel tegutsev noorteorganisatsioon, mis on 1920.aastal asutatud, 1940.aastal likvideeritud ning 1989.aastal taasasutatud Eesti Gaidide Maleva (nimi muudetud 23.10.1999 Eesti Gaidide Liiduks) ja samal aastal asutatud Eesti Gaidide Ühenduse õigusjärglane. 
Eesti Gaidide Liidu missioon on toetada noorte potentsiaali avanemist ning kujundada hoolivaid ja keskkonna-sõbralikke, iseseisvaid ja vastutustundlikke ühiskonnaliikmeid. EGL tegutseb noorte ja ühiskonna vajadustele vastavalt.

EGL järgib oma tegevuse planeerimisel ja elluviimisel

bottom of page