top of page

Vajalik gaidijuhile

Siit leiad kõik vajaliku, et olla igapäevaselt eeskujulik ja töökas gaidijuht.  Kõike puuduvat, saad alati juurde küsida!

Aastamaks

Iga gaid maksab esimesel aastal aastamaksu 15€. Alates teisest aastast on aastamaksu suurus 20€. Suurperedele kehtivad soodsamad aastamaksud, alates teisest lapsest 15€ aastas.

Aastamaks tuleb kanda Eesti Gaidide Liidu arvelduskontole EE172200221011362422, Swedbank.

 

                    Juhina võid koguda kokku enda salga laste aastamaksud                            ning kõik korraga üle kanda või sularahas tasuda.

Laagrite osalustasud

Lisaks aastamaksule maksab aktiivne gaid ka laagrite osalustasu. Nädalavahetuselaagrite ja suvelaagri hind on sätestatud korraldustiimi poolt.

Laagrite osalustasu tuleb kokkuleppel maksta kas otse Eesti Gaidide Liidu arvelduskontole EE172200221011362422, Swedbank, või maksta sularahas salgajuhile või kohapeal.

elise_kairele.png

Tegevuskava

SIIT leiad käesoleva gaidihooaja tegevuste plaani. Kohtume juba järgmisel üritusel!

Millised on tulevad välislaagrid?

Kui otsid laagrit välismaal, kuhu enda salga lapsed viia või kuhu ise IST-na minna, klikka SIIN. Võimalusi on mitmeid!

karina_kairele.png

Mis, kus ja kellele on gaidi käsiraamat?

Gaidi käsiraamat on Sinu kõige olulisem ja abivalmim töövahend. Sellest leiad infot koonduste ülesehitamise, gaidioskuste, sümboolika ning palju muu kohta.

Alustava juhina kingib EGL käsiraamatu sulle täitsa tasuta. Käsiraamatu kadumisel või juhul, kui soovid käsiraamatut ka lastele, on käsiraamatu hinnaks 10€. Tasuda tuleb Eesti Gaidide Liidu arvelduskontole EE172200221011362422, Swedbank või juhatuseliikmele. Käsiraamatu saad kätte EGL kontorist või kokkuleppel juhatuseliikmega.

Mida teha järgmisel koondusel?

Kui ideed koondusteks on otsas või tead, mis teemal sooviksid lastega rääkida, aga ei tea, kuidas, oled leidnud õige koha. Koonduste planeerijasse on kantud SEIKLUS põhimõttel näidiskoondused, mille hulgast saad valida SIIN. Pead vaid registreerima või sisse logima ja gaidimaailm on Sulle avatud!

Milliseid oskusi lastele õpetada?

Allolevast failist leiad järgukava, mille järgi on hea koondusi planeerida ja jälgida enda salga laste arengut!

Kes, millal ja kuidas kannab vormi?

Vormistatuudi leiad siit, et teada ise ja õpetada ka lastele, kuidas riietub eeskujulik gaid.

Milline on ja kuhu käib märk?

Altpoolt leiad märgistatuudi, et teada, kuhu käib, mille eest antakse ja mida sümboliseerib üks või teine gaidimärk.

Keda, millal ja kuidas saan tunnustada?

Siit leiad kõik vajaliku, et enda salga lapsi, tublisid noori või kaasjuhte tunnustada nende tehtud töö ja panustatud südamesoojuse eest!

kiku.png

Mida võtta laagrisse kaasa?

Laagrisse minnes on oluline pakkida asjad konkreetse laagri ja selle päevakava jaoks. Aruta lastega läbi, millised tegevused laagris toimuvad, arvesta laagri pikkusega ning aastaaja ja ilmaga. Selleks, et asjad oleksid kõik koos ja midagi kaotsi ei läheks, paki ise ja palu ka lastel pakkida asjad korralikku seljakotti.

 • Magamisalus/madrats

 • Magamiskott

 • Rätik

 • Pesemisasjad

 • Sööginõud

 • Matkariided

 • Matkajalanõud

 • Gaidivorm

 • Kaelarätt

 • Vahetusjalanõud

 • Telefonilaadija

 • Hambahari

 • Hambapasta

Vajan abi!

Kui vajad dokumente, mida siit ei leidnud, viska pilk peale ka SIIA. Kui ka seal ei ole vajaminevat, võta ühendust kommunikatsioonijuhi Janetega kommunikatsioon@gaidid.ee. Abipalujaid aidatakse alati!

bottom of page