top of page

100 aastat gaidlust Eestis!

Esimesed teated gaidluse tärkamisest Eestis pärinevad küll juba 1919. aastast, kuid esimene gaidide malev loodi Tallinnas 1920. aastal, Tartu ja Valga gaidide malevad alustasid tegevust 1921. aasta kevadel.

 

Saja aasta jooksul on gaidluse põhialused jäänud muutumatuks. Gaidlus on vabatahtlik, avatud, apoliitiline ja kasvatuslik, Eestile vajalik noorteliikumine. Meie mõt­teviisi alusteks on hoolimine, positiivsus, enesest ja teistest lugupidamine.

 

Liikumise algusaastatel pakkus gaidlus noortele palju uudset ja huvitavat, osavõtt liikumisest oli elav. Nii on ka praegu Eesti Gaidide Liit elujõuline organisatsioon, mis põneva ja seiklusrikka tegevuse kaudu valmistab noored ette eluks pidevalt muutuvas maailmas. 

DSC_5995.jpg

Tähistame koos!

TÄHISTAMISEST TEE ALATI KINDLASTI KA PILTI JA KASUTA #GAIDLUS100!

Eesti gaidluse 100. sünnipäeva programmi leiad siit lehelt. Kui Sul on vahva mõte, kuidas gaidlust tähistada, anna meile teada ja tähistame koos. 

 

  • 2019  Tänulõuna                       Pidulik Gaidlus 100 aasta avamine

  • 8.03.2020                                    “Kes on gaidid” täiendatud väljaande ilmumine

  • 2020 aprill                                   Ilmub Eesti Gaidlus 100 postmark

  • 15.-19.07.2020                             Gaidide suurlaager "Kodu Lävel" NB! Lükkub edasi!

  • 20.09.2020                                   Kokkutulek Laose laagrialal NB! Uus kuupäev!

  • 2020 Tänulõuna                       Gaidide filmiklipi esilinastus

  • 2021 Heade Mõtete Päev       Ilmub “Lood, mida rääkida” gaidilugude raamat

kol tibu q.jpg

Sünnipäevakink 100 uut hellakest/hundukest 

Ngdr Maria Bulak juhtimisel kingime Eesti Gaidlusele ajavahemikul 2019 september kuni 2020 september 10 uut hellakeste-hundukeste salka. Salkades alustasid igapäevaseid gaiditegevusi 2019 sügisel juba 6 uut salka. Aitäh tublidele juhtidele - Mari-Liis Lind, Sirli Staub, Mirjam Maasalu, Tiia Lillemaa, Kadi Sagor, Siim Lillemaa, Maria Bulak ja Maria Kirss.

Ka sina saad liituda!

Gaidlusega seotud maamärgid

Heade mõtete rada, labürint või “põgenemisruum”, gaidisümboolikaga heinapallid,ristikheinalehe peenrad.  Mõtteid, võimalusi ja ideid on palju - anna aga oma huvist märku!

Gaidide Youtube

Gaidide aktiivse videoblogi käima lükkamine. Sisuks ideed koondusteks, mängud-laulud, gaidide kogemuslood ja muud vahvat. Eesmärgiks olla ühiskonnas rohkem märgatud ja liikmetele lähemal.

Untitled-3.png

100 päeva vormi kandmist

Antakse teatepulka edasi - gaid kannab vormi, annab järje üle järgmisele gaidile. Kokku kanname vormi 100 päeva. Tegevus toimub gaidide seas ning iga gaid paneb oma sotsiaalmeedia kontole hashtagiga #gaidlus100 #gaidid pildi üles ja annab järje edasi.

 

Gaidluse 100 heategu

Heategude püramiid: igaüks annab oma heateoga teatepulga edasi järgmisele 2 inimesele. Tegevus ka gaidlusest väljapoole suunatult.

20200118 sada raba postitus-09.jpg

100 raba

Gaid on looduse ja loomade sõber! Avastame 100 rabarada ja jagame oma kogemust teistegagi. Eesmärgiks on liikuda rohkem looduses pere ja sõprade seltsis, saada uusi rabateadmisi ja teha koos üks vahva rabaradade nimekiri. Tulevikus saab jätkata, et Eesti Gaidlus 200. sünnipäevaks oleks nimekirjas juba 200 rabarada. 

RABAS KÄIES TEE PILT JA LAE SEE ÜLES KOOS #100RABA

DSC_8070x.jpg
Küsimuste ja ettepanekutega kirjuta Gaidlus 100 koordinaatorile Miia Kraunile gaidlus100@gaidid.ee!
Palju õnne, juubilarid!
bottom of page