top of page
Search

Jüripäev 2023

Updated: Apr 18, 2023


Kallis gaid, oled oodatud!Jüripäev toimub 21.-23. aprillil Tori Põhikoolis (Virula 11, Tori)


Laager kannab nime "Legendi jälgedes", täpsemalt saad lugeda juba allpool!


Gaidlus on rohkem kui 100 aastat vana, mis tähendab, et läbi aegade on olnud gaidluses väga palju erinevaid inimesi, mõtteid, tegevusi, laagreid, sõpru, mälestusi. Sinul, kulla gaid, on kindlasti nii mõnigi gaid, kes Sulle igas laagris silma jääb, sest ta on lihtsalt nii uskumatu eeskuju – ta paistab olevat kõikjal ja oskama kõike. Täpselt nii on tundnud sajad inimesed enne Sind, kes on oma suurtele eeskujudele alt üles vaadanud, sest legende gaidluses jagub!


Nagu ikka elus juhtub, tuleb pidevalt uusi väljakutseid ja seiklusi ning mitmed gaidid on samuti läinud oma teisi suuri unistusi püüdma. Ometi on nad jätkuvalt samasugused gaidilegendid, keda ka Sina praegu laagrites imetlusega vaatad. Neid gaidilegende teavad mitmed, neist räägitakse suuri lugusid. Kuid veel parem, toome nad ka Sinu ette jüripäeva laagris, et ka Sina saaksid neid teadma ja nende käest võimsaid oskusi õppida! Ole valmis, et saad kohtuda Sinu jaoks uute ja vanade sõpradega juba aprillis Jüripäeva laagris.


Matkast

Matk toimub seekord natuke teistmoodi kui tavaliselt, mis tähendab, et on rohkem varieeruvust ja loodetavasti enam rõõmu ja seiklusi. Nimelt võivad kõik vanusegrupid end valmis panna registreeruma, sest pakume:


 • hellakestele-hundukestele matka jalgsi ja vankrisõiduga, sõprust saab teha ka kohalike hobustega.

 • gaididele matka jalgsi ja rattaga, ratast ei ole vaja ise kaasa võtta.

 • vanemgaididele matka jalgsi, rattaga ja kanuuga, kõik transpordivahedid on organiseeritud meie poolt. Tegemist on 24h matka lühendatud formaadiga nii, et kui on mõttes sel suvel 24h matkal päriselt osalemist proovida, siis see on hea proovimatk selleks. Natuke lühem, aga täpselt sama põnev! Ära lase käest võimalust üks hea seiklus oma laupäeva mahutada.

Väga ootame ka vanemgaide registreeruma, neile leidub ka laagris tegevust võimsast matkast ja aardejahist kuni paraadi ja lõkkeõhtuni! Laupäeval toimub traditsiooniline paraad ja tunnustamiste jagamine, selleks säti korda oma vorm ja võta kaasa vastavad püksid ja jalanõud. Kuna tunnustame õues, veendu, et sul oleks võimalusel vormi alla midagi sooja selga panna. Ole valmis seekord asju teisiti tegema, sest pühapäeval ootame kõiki hommikudiskole! Selleks pane valmis oma parim pidžaama, kaisukas ja sussid, sest pole paremat päeva algust kui jüripäeval pühapäeva hommikul.


Laagri soodustasu on 10 eurot, hiljem 15 eurot. Laagritasu tuleb tasuda Eesti Gaidide Liidu arvelduskontole. Lisaks veendu, et tasutud oleks ka aastamaks.


EE172200221011362422, Swedbank


KAASA VÕTA:

 • Magamisalus, magamiskott

 • Kaelarätt, vormipluus ja sobilikud püksid ning jalanõud, vihmakeep

 • Sööginõud matkale, joogipudel

 • Seljakott matkale. NB! Rattasõidul on vaja kahte vaba kätt, seega üleõlakott ei ole sel korral sobilik matkakott!

 • Matkajalatsid

 • Vanemgaididel võimalusel veekindel kott

 • Diskoriided (teemaks pidžaamapidu)

 • Vahetusriided, vahetusjalatsid

 • Hügieenitarbed

 • Juhtidel on vaja joogamattiKohtume juba varsti!


88 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page